Kamp Kuralları

Değerli Hipocamp Misafirleri

43 seneden beri Türkiye Kampçılığının hizmetinde olan Hipocamp, misafir kabulünde gösterdiği titizlik sonucu, gerçek kampçılık ruhu taşıyan, doğayı seven ve koruyan, birbirine saygılı kampçıların güven ve huzur ortamı içinde tatil yaptığı, temizliği ile ün salmış, Türkiye’nin ayrıcalıklı kamplarından biri olmuştur.

Hipocamp ailesi ve çalışanları olarak bizler , sizler ile birlikte her sene çocuklarınızın aşama aşama büyüdüğünü izlemekten kıvanç duyduk.

Amacımız , Kampımızın bu özgünlüğünün, huzur ve güven ortamının bozulmadan devam etmesini sağlamaktır.

Yıllar içerisinde, kamp işletmecisi olarak edindiğimiz tecrübelerimizi , sizlerden gelen talep ve isteklerle birleştirip aşağıdaki “misafir konaklama kurallarımızı“ oluşturduk.

İnanıyoruz ki, siz kampçılar aşağıdaki kuralları sahiplenip uyguladığınız sürece, keyifli bir tatil ortamı hepimizi bekliyor.

HİPOCAMP Yönetimi

HIPOCAMP GÜMÜLDÜR – TÜRKİYE MİSAFİR KONAKLAMA KURALLARI

1) Kampımıza giriş saati en erken 10.00 dur. Saat 10.00 dan önce girişler kabul edilmeyecektir. Çıkış günü kamptan en geç saat öğlen 12.00 de ayrınılacaktır.

2) Çıkış günü saat 12.00 ‘ye kadar çıkış yapılmadığı taktirde o gün gece konaklama yapmasa dahi 1 gecelik konaklama ücreti ödeyecektir.

3) Kampta konaklayanlar, gün içinde Kampa giriş ve çıkışlarını, Kamp resepsiyonundan saat 08:00 ile 22:00 arasında “Motorlu Vasıta” sarı kartı ile yapabilirler.

4) Araç parkı, görevliler tarafından gösterilen alanlara park edildiği taktirde ÜCRETSİZ dir. Kamp kurulabilecek alanları işgal ettiği veya konaklama yanı araç parkı günlük 150 TL ÜCRETE tabiidir.

5) Her çadır veya karavanın giriş kapısına resepsiyon tarafından verilmiş olan kampçı numarası asılmış olacaktır.

6) Kampta konaklayanlara gelen ziyaretçiler müşteri ücretine tabiidir.

7) Resepsiyona kaydını yaptırmadan getirilen misafirlerden iki misli ücret alınır ve kaçak misafir getiren kampçı derhal ve tamamen kampı terk etmeyi şimdiden kabul eder.

8) Kamp alanında mangal (kömürlü-odunlu-vs.), semaver, piknik tüpü ve gazlı ocak cinsinden araç gereçler yangın ihtimali sebebiyle katiyen kullanılamayacaktır ve yasaktır. Aksine davrananlar derhal Kampı terk ettirilecekler. Bu yasağa karşı gizlice hareket edip herhangi bir yangına sebep olanlar, tüm maddi ve manevi zararları tazmin etmekle mükellef olduklarını kabul ve beyan ederler. Pişirme ve ısıtma işlemleri Kamp Mutfağında veya Kamp önü Plajda gösterilen alanda yapılabilir.

9) Kayıp eşyalardan işletmemiz sorumlu olmayacak, talebiniz halinde günlük 30 -TL karşılığında “kiralık kasa” Kamp Resepsiyonunca temin edilecektir.

10) Misafirlerimiz her türlü ses ve görüntü cihazlarını kendi alanlarında ve kendi duyabilecekleri ölçüde ses seviyesi ile kullanabilirler. Eğlence, kutlama, toplantı vs., Kamp içerisindeki toplumun sakinliğini ve huzurunu bozabileceği için, yapılması yasaktır.Gece 00:00 'dan sonra mutlak sessiz olunacak, rahatsızlık veren misafirlerimiz güvenlik ekipleri tarafından uyarılacaktır. Uyarıya uymayan kampçıların Kampı terk etmeleri istenecektir.

11)Denizatı Tatil Köyü”, kamp alanımızın dışında kalan diğer bir işletme bölümüdür. Denizatı Tatil Köyü alanına geçiş yasaktır.

12) Misafirlerimiz tarafından kullanılan (WC, duş, banyo, yemek pişirme ve bulaşık yıkama yerleri, şezlonglar, şemsiyeler ve sahildeki beton oturma grupları) gibi ortak amaçlı kullanım alanları, kullanıldıktan sonra yine müşterilerimizce temiz olarak bırakacaklardır. Bu tarz davranış Kampçılığın ana teamüllerindendir.

13) Kamp misafirlerinin beraberinde getirdikleri evcil hayvanların sağlık karnesi ve aşı defterleri Kamp Resepsiyonuna ibraz edilecektir. Saldırgan huylu ve sürekli bağıran, rahatsızlık veren hayvanlar kampa alınmayacaktır. Kampa getirilen hayvanlar başıboş bırakılmayacak, dolaştırılmaları sahibi nezaretinde yapılacak ve dışkıları da sahiplerince kendi özel kürek ve torbalarıyla toplanacaktır.

14) Elektrik kullanımı, kampçının kendi temin ettiği usulüne uygun kablo ( min 3 x 2,5 mm ) ile alanımızda çeşitli yerlerde dikili, 4 amperlik sigorta kapasiteli elektrik panolarından sağlanmaktadır.

15) Karavanlar için kirli su deşarj ünitesi kampımızda 2 noktada mevcuttur. Açığa deşarj kesinlikle yasaktır. Açığa deşarj yapanlar ve doğayı kirletenler hakkında yasal işlem yapılacaktır.

16) Kamp alanımızdaki doğal yaşam, İşletmemiz tarafından koruma alandadır. Hiçbir bitki ve hayvan kamp dışına çıkartılamaz ve onlara zarar verilemez, aksi bir durumda cezai takibat ve işlem uygulanır.

17) Kampçı müşterek mutfak ocaklarını mutfak eviyelerini kullandıktan sonra temizleyerek bırakacak eviyeler içinde bulaşık ve yemek artığı bırakılmayacaktır.

18) Çamaşır yıkama ve bulaşık yıkama eviyelerinden başka yerlerde bulaşık ve çamaşır yıkanmayacaktır, bulaşık ve çamaşır sularının yere dökülmesi yasaktır.

19) Kamp mutfağındaki ocakları kullananlar pişirme işlemi bitene kadar ocağı kontrol altında tutacak yemek ve su taşmalarına sebebiyet vermeyeceklerdir. Bu gibi nedenlerle bozulan ocakların tamir ve yenileme ücretleri ve çıkabilecek bir yangında meydana gelebilecek maddi zararlar sebep olanlardan tahsil edilecektir.

20) Kampçılar, kendileri için günlük tahakkukunu durduracak geçici terklerde resepsiyonu haberdar edip kartlarına işleteceklerdir. Aksi takdirde kendilerine tahakkuk ettirilen hesaba itiraz edemeyeceklerdir.

21) Kamp misafirleri, tesis dahilindeki bütün ikaz ve yasak levhalarını ve işbu “Misafir Konaklama Kurallarına” uygun davranmayı kabul etmiş sayılırlar.

22) Doğal afettler , sel , su baskını, yangın, ağaç devrilmesi, dal kırılması, gibi nedenlerden oluşabilecek zararlardan işletmemiz sorumlu değildir.

23) Kamp sahasında nakil vasıtalarının azami hızı 10 km.’dir.

24) Yukarıda yazılı ve diğer tüm kurallarımız, müşterilerimizin toplu halde güvenli ve huzurlu bir tatil geçirmesini amaçlar. Misafirlerimizin işbu “Misafir Konaklama Kurallarını Sözleşmesi” ni imzalamaları halinde kurallarımızı kabul etmiş olurlar. Kurallar aksine davranan Misafirler görevliler tarafından saygı çerçevesinde önce uyarılırlar, kurallara uymamayı sürdüren Misafirlerin konaklamasına Hipocamp Yönetimi tarafından son verilir.