ULAŞIM

Hipocamp Seferihisar-Kuşadası sahil yolu üzerinde, Gümüldür sahil kavşağına 3 km mesafededir.

İzmir'den Ulaşım

İzmir > Havaalanı > Menderes > Gümüldür

"İzmir Merkez'den (0.km) Karabağlar- Gaziemir üzerinden Havaalanı kavşağından 100mt önce Menderes yönüne soğru sağa ayrılın (17.km). Menderes'i geçtikten sonra, Küner kavşağında (30.km) Şaşal - Gümüldür yönünde düz ilerleyin..Gümüldür'de (51.km) sahil yoluna ulaştığınızda, sola Özdere yönüne dönün. Hipocamp'a yaklaşık 4 km. sonra iki tane dere köprüsü geçtikten sonra yolun sağ tarafında ulaşacaksınız.(56.km)"


Kuşadası'ndan Ulaşım

Kuşadası > Ahmetbeyli > Özdere > Gümüldür

Selçuk - Pamucak kavşağından (0.km) Seferihisar- Gümüldür yönüne doğru ilerleyin. Ahmetbeyli- Claros kavşağında (20.km) Özdere yönüne düz ilerleyin. Yol deniz kenarından kıvrıla kıvrıla Özdere' ye kadar gelecek (35.km). Özdere'den Gümüldür yönüne doğru ilerleyin. Ortamahalle Tansaş'ı 1 km geçtikten sonra Hipocamp'a yolun sol tarafında ulaşacaksınız. (42. km)


Çeşme'den Ulaşım

Çeşme > Seferihisar > Ürkmez > Gümüldür

Çeşme'den (0.km) İzmir yönüne otoyolu kullanarak ilerleyin. Otoyoldan Seferihisar çıkışından çıkın.(61. km) Seferihisara doğru ilerleyin. Seferihisar'ı (81.km), Kuşadası - Gümüldür yönüne doğru geçin. Yol, tatbikat alanından geçerek dağların arasında ilerleyecek. Doğanbey(95.km) sahiline çıktığınızda düz Gümüldür yönüne ilerleyin. Ürkmez'i (105.km) geçin. Yaklaşık 5 Km sonra İzmir anayol kavşağında Kuşadası-Özdere yönüne doğru düz sahil yolundan ilerleyin. Gümüldür kavşağını düz geçin. Hipocamp'a yaklaşık 4 km. sonra iki tane dere köprüsü geçtikten sonra yolun sağ tarafında ulaşacaksınız. (111.km)


Bazı Mesafeler

  • Hipocamp - İzmir 49 km
  • Hipocamp - Havaalanı 33 km
  • Hipocamp - Efes 37 km
  • Hipocamp - Kuşadası 48 km
  • Hipocamp - Çeşme 79 km
  • Hipocamp - Gümüldür 5 km
  • Hipocamp - Özdere 8 km


Otobüs ile Ulaşım

Yaz sezonu boyunca, İstanbul ve Ankara'dan Gümüldür'e hergün, düzenli olarak Metro ve Kamil Koç otobüs işletmelerinin seferleri mevcuttur. Seferler, akşam ve sabah olmak üzere karşılıklıdır. Otobüsler tesisisin kapısının önünden geçmektedir. İniş ve biniş son derece pratiktir.

Detaylı sefer bilgisi için;

METRO TURİZM Tel: 444 3455
KAMİL KOÇ Tel: 444 0562